Sůl Černá Lávová 80g Zpět na přehled produktů

Sůl Černá Lávová 80g

Používá se k ochucení teplých i studených pokrmů a nápojů, avšak pro svou výraznou chuť po vajíčkách ji nepoužíváme jako běžnou kuchyňskou sůl. Je vhodná tedy do jídel, ve kterých nebude rušit svou vajíčkovou chutí.

Kód: 923789
Cena bez DPH: 21,74 Kč
Cena včetně DPH: 25,00 Kč
Dostupné množství:   Skladem

Počet:

ks

Jedná se o kvalitní hrubozrnnou jedlou sůl, která se těží v sopečných oblastech Himálaje v Pákystánu. Tato černá sůl neboli Kala Namak
je vulkanická přírodní sůl s velkým obsahem minerálů obsahujících vápník, hořčík a železo, které lidské tělo potřebuje. Tyto prvky byly součástí pramoře a mají i nyní pro lidský organismus centrální význam. Podle ájurvédského přístupu pomáhá při trávení těžkých jídel, při nadýmání a čištění trávícího traktu a také při pálení žáhy.

Černá sůl neobsahuje žádné uměle přidané látky, jako jód, nebo protihrudkující chemické přídavky.
Běžná mořská sůl odpočívá v moři, jenž ji společně omývá se všemi toxickými látkami, kterých je dnes voda bohužel plná. Himalájská sůl však byla po staletí mnoha staletí opatrována a hýčkána střechou světa, Himalájemi, jedná se o nejčistší sůl vhodnou do mlýnku, který se i díky její krásné barvě stane pěknou dekorací na stole.
Dá se rovněž použít do koupele, kde má díky velkému obsahu síry blahodárné účinky na zlepšení průtoku krve, nebo při zánětech pohrudnice, zánětech a opotřebování kloubů, revmatismu, neuralgii, ochrnutí mozku, po zlomeninách, lupénce, fyzické i psychické vyčerpanosti.