Sůl Mořská Hrubá 400g Zpět na přehled produktů

Sůl Mořská Hrubá 400g

Získává se tradičním způsobem - odpařováním mořské vody. Jeji použití v kuchyni je velmi široké, lze s ni úplně nahradit běžně použivanou sůl kamennou. Je bohatá na minerály a obsah.řadu stopových prvk (jód, brom, draslík, sodík).

Kód: 923419
Cena bez DPH: 16,52 Kč
Cena včetně DPH: 19,00 Kč
Dostupné množství:   Skladem

Počet:

ks

Používá se k vaření zeleniny, rýže těstovin, ke grilování masa, ryb a zeleniny a také do solnýchkoupelí, roztoků a pro další přírodní léčivé procedůry.
Solná koupel : Na regenerující koupel s mořskou solí postačí cca 100-150g soli. Můžete si připravit aromatickousolnou koupel, když dobře promícháte krystaly soli s čistými éterickými oleji.

Krční a ústní hygiena : Kloktání slanou vodou pomáhá léčit bolesti krku a hrtanu a podporuje ústní a zubní hyg.

Solná lázeň : Používá se úspěšně při nejrůznějších kožních problémech (lupénka, ekzémy, lupy, kožní alergie, atd.), ale i přirevmatických nemocech, potížích s klouby, dně a k posílení imunitního systému. Při přípravě léčebné solné lázně musí odpovídat obsah soli ve vaně přibližně obsahu soli v našich tělních tekutinách, tzn. cca 1% - na plnou
vanu s 80-100 l vody potřebujeme 0,8-1kg soli. Při teplotě vody 37-38 Celsia má solná lázeň nejlepší účinky (náš organismus se zbytečně nezatěžuje vyrovnáváním teplot). Koupel by neměla být delší než 20 min. Dodatečně se nepoužívá mýdlo ani jiný čistící prostředek a po lázni se nesprchuje. Přirozeně uschněte, aby sůl zůstala na kůži a nejlépe si na chvíli odpočiňte v posteli. Velmi dobré zkušenosti jsou při začínající chřipce, hrozícímu namožení svalů a bolestech kloubů.